Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Nasz odpust parafialny

W niedzielę 28 maja przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Wspominamy chwilę, kiedy Pan Jezus przestał być widoczny dla swoich uczniów i wstąpił do chwały niebieskiej. Nie odszedł jednak, lecz w inny sposób pozostaje obecny pośród nas. Posyła nam Ducha Świętego, spotyka się z nami w swoim słowie oraz podczas sprawowania Najświętszej Ofiary.

 

W niedzielę przypada też nasz parafialny odpust. Witamy ks. dra Roberta Samsela, który wygłosi słowo Boże.

Nasi pielgrzymowali do Łagiewnik

Fotogaleria - kliknij w zdjęcie...

W dniach od 30 kwietnia do 3 maja odbyła się V Piesza Diecezjalna Pielgrzymka z Bielska - Białej do Łagiewnik. Tym razem było to również dziękczynienie za 25 lat Diecezji Bielsko - Żywieckiej.
 "Łagiewniki to nasze Emaus!" - mówił bp Roman Pindel, gdy w niedzielne południe przy polowym ołtarzu bazyliki Nawiedzenia NMP w Bielsku-Białej-Hałcnowie sprawował uroczystą Eucharystię, koncelbrowaną przez ponad 20 kapłanów. Na koniec udzielił pątnikom błogosławieństwa na drogę.
Jak poinformował ks. Mikołaj Szczygieł, główny przewodnik, na pielgrzymkę zgłosiło się 1838 osób. Najmłodszym uczestnikiem był półroczny Jeremiasz Chrzan, a najstarszym - 81-letnia Ludmiła Kołoczek, która wręczyła bp. Pindlowi pakiet pielgrzyma z numerem 1. W drogę wyruszyła też grupa pielgrzymów z naszego dekanatu istebniańskiego. Razem z pielgrzymami z Żywca kroczyli i modlili się w grupie bł. Michała Sopoćki. Jak to jest już tradycją, wszędzie tam, gdzie zawitali mogli liczyć na wspaniałe przyjęcie i suto zastawiony stół.
W pierwszym dniu pokonaliśmy 21 km do noclegu w Nidku. Tam rano na Mszy św. został poświęcony witraż, którego fundatorami jest m.in. nasza pielgrzymka. Drugi dzień to trasa do Wieprza i na nocleg do Kleczy Dolnej (23,5 km). Wieczorem wspólna modlitwa i zabawa w Wysokiej na koncercie. Dzień trzeci rozpoczęliśmy wcześnie Mszą św. o godz. 6.00, na której błogosławieństwa prymicyjnego udzielił wszystkim ks. Przemysław Gorzołka. Potem pokonaliśmy dystans (30km). W deszczu łask, z uśmiechem i "lekkim" zmęczeniem dotarliśmy na nocleg do Bukowa. I tak nastał dzień i poranek dnia czwartego. Na ostatniej prostej (21 km) ze śpiewem wkroczyliśmy do Centrum Jana Pawła II, gdzie po odczytaniu intencji modliliśmy się litanią do św. JPII. Potem już wspólnie kroczyliśmy do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, gdzie przywitał nas ks. biskup Roman Pindel. Osiągnęliśmy nasz cel! Był czas na wpatrzenie się w Oblicze Jezusa, adorację, ucałowanie relikwi św. Faustyny, a także "małe co nieco" na trawce przed Sanktuarium. Potem jeszcze wspólne zdjęcie z lotu ptaka i ... najważniejszy punkt programu - Koronka i Msza św. w Bazylice. Niech będzie błogosławiony Bóg za wszystko czego doświadczyliśmy podczas tej pielgrzymki!
 

Przygotowała: Siostra Benedykta

Zapraszamy na nabożeństwa majowe

Zapraszamy na nabożeństwa majowe od poniedziałku do soboty po Mszy świętej wieczornej zaś w niedziele i święta o godz. 16:00.

Msza święta dla dzieci na facebooku

Funkcjonuje znów uaktualniony profil facebookowy Mszy świętej dla dzieci - kliknij w powyższe zdjęcie...

Pielgrzymki krajowe 2017

 

Harmonogram pielgrzymek krajowych 2017 - kliknij w powyższe zdjęcie...

Zapraszamy do włączenia się w parafialne wspólnoty 

Zapraszamy do włączenia się w parafialne wspólnoty dziecięce, młodzieżowe oraz gromadzące dorosłych.

 

Ksiądz Wikary Grzegorz opiekuje się:

- służbą liturgiczną - w czwartek po Mszy świętej szkolnej,

- wspólnotą modlitewno-ewangelizacyjną młodzieży - w piątek godz. 19:00,

- wspólnotą Ogień Boży - w poniedziałek godz. 19:30,

Ksiądz Grzegorz będzie też prowadził:

- cztery kręgi Oazy Rodzin

- diakonię dorosłych Słowa Bożego

- przygotowania do bierzmowania uczniów trzecich klas gimnazjum

a także katechizuje w wymiarze 18 godzin tygodniowo w Gimnazjum.

 

Ksiądz Proboszcz Tadeusz prowadzi:

- Żywy Różaniec

- Świecką Rodziną Franciszkańską

- Apostolstwo Dobrej Śmierci

- Rodzinę Bł. Edmunda, Radę duszpasterską

- Dzieci Maryi - w czwartki po Mszy świętej szkolnej,

- przygotowanie w kościele dzieci do pierwszej Komunii Świętej

- Oazę młodzieżową

- Zespół charytatywny

- przygotowanie do bierzmowania osób dorosłych.

 

W Szkole Podstawowej katechizuje p. Barbara Mojeścik i p. Anna Kędzior.

 

Siostry Służebniczki NMP prowadzą dwa Przedszkola na terenie naszej parafii.

Dla zainteresowanych księgami parafialnymi

W związku z coraz liczniejszymi zapytaniami dotyczącymi możliwości skorzystania z naszych ksiąg parafialnych przy okazji tworzenia drzew genealogicznych informujemy, że archiwizację tych dokumentów przeprowadził Pan Łukasz Kominiak z Bielska Białej, gdzie należy się zwracać w podmiotowej sprawie.

 

Kontakt:

 

Łukasz Kominiak
mail: kominiak@poczta.onet.pl
Tel. 691 992 180